Wspólnota Miasto na Górze
DALEJ - spotkanie ludzi z pasją PDF Drukuj

DALEJ jest inicjatywą poświęconą pasjom i talentom. Zaprosiliśmy kilkanaście głęboko wierzących i żyjących blisko Pana Boga osób o najróżniejszych zdolnościach i zamiłowaniach , aby podzieliły się z nami swoimi zainteresowaniami. Przygotowali oni dla nas warsztaty taneczne, plastyczne, ceramiczne, logopedyczne, stylizacji, manicure ale również postaramy się dotknąć bardziej poważnych tematów takich jak antykoncepcja, uzależnienia, finanse, coaching czy fizjoterapia dziecięca. Wszytko to w miłej i ciepłej atmosferze, z okazją do napicia się pysznej kawy i zjedzenia domowego ciasta, porozmawiania i zadania pytań.

Uwieńczeniem dnia pełnego pasji będzie jazzowy koncert Ghostmana.

>> Data: 11 lutego 2017 (sobota)
>> Miejsce: ul.Krasińskiego 17, Bielsko-Biała (Klub ARKA oraz szkoła LO/Gim KTK)
>> Organizator: Wspólnota Miasto na Górze (miastonagorze.pl)
>> Wejście: bezpłatne
>> Zapisy: przed rozpoczęciem warsztatów

>> Program:

12.00 - 13.30 - 1 tura warsztatów

14:00 - 15:30 - 2 tura warsztatów

16:00 - 17:30 - 3 tura warsztatów

18:00 - koncert Ghostmana

 
KURS ALFA DLA MŁODZIEŻY PDF Drukuj

Grupa młodzieżowa wspólnoty Miasto na Górze zwana “Harambee” - zaprasza wszystkich młodych w wieku 16-19 lat na Kurs Alfa, czyli cykl wtorkowych spotkań w grupie rówieśników z okazją do rozmowy w miłej atmosferze i przy darmowych smakołykach.

Start: 31 stycznia 2017

Miejsce: Maluch Cafe (ul.Cechowa 3)

Zapisy: http://www.harambee.pl/

 
SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM PDF Drukuj

Wspólnota Miasto na Górze, serdecznie zaprasza na Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, czyli: Cykl 7 spotkań: 7 wykładów, 7 okazji do modlitwy, 7 rozmów w grupach.


Start: 19 lutego 2017  o godzinie 18.00

Miejsce: Kaplica Kościoła w Aleksandrowicach (M.Kolbego)

Zapisy: http://przymierze.info/seminarium-odnowy-w-duchu-swietym/

lub pod numerem telefonu: 33 8220625

 
O Wspólnocie PDF Drukuj

Wspólnota Miasto na Górze
więcej info: www.miastonagorze.pl


Miasto na Górze jest katolicką, wielopokoleniową wspólnotą charyzmatyczną.


Istniejemy w Bielsku-Białej od 1985r. Od wielu lat jesteśmy związani z parafią św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. To tu – w kaplicy kościoła w Aleksandrowicach – można nas spotkać co środę w czasie otwartych SPOTKAŃ MODLITEWNYCH o godz.19.00. Również w każdą 3. niedzielę miesiąca pełnimy służbę ołtarza i gramy na Mszach Świętych o godzinie 10.30.


Od 2011 Miasto na Górze jest oficjalnie zarejestrowane jako Stowarzyszenie Wiernych w Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


Nasza misję i charyzmat określają 3 słowa: RODZINA, EWANGELIZACJA i TRZEŹWOŚĆ.


RODZINA

Pragniemy, by nasze rodziny były umacniane i przemieniane poprzez obecność i prowadzenie Boże. Jesteśmy świadomi, że stabilność współczesnych rodzin jest mocno atakowana poprzez deprecjonowanie wierności i nierozerwalności małżeństwa, autorytetu rodziców oraz przez lansowanie konsumpcyjnego trybu życia i poświęcenia pracy zawodowej, kosztem dobrych relacji z najbliższymi. Dlatego chcemy dokładać wszelkich starań, by pielęgnować i celebrować życie rodzinne, wspólnie modlić się i czytać Słowo Boże, rozmawiać, razem pracować i odpoczywać, stwarzając w ten sposób naszym dzieciom bezpieczne środowisko dorastania. Jednocześnie dajemy świadectwo, że rodziny chrześcijańskie to rodziny stabilne, zdrowe i szczęśliwe. Nasza misja służby rodzinie realizuje się również poprzez prowadzenie grup dziecięco-młodzieżowych:


Grupa dziecięca: 4-10 lat

CeDeN: 11-16 lat

Harambee: 16-19 lat

Terebint: 19-29 lat


TRZEŹWOŚĆ

Kolejnym obszarem szczególnego posłannictwa naszej wspólnoty jest propagowanie trzeźwości i abstynencji. Jako Polakom jest nam bardzo bliski problem alkoholizmu, który dotyka tak wiele polskich rodzin i jest przyczyną ich rozbicia, ubóstwa, braku bezpieczeństwa, utraty radości i sensu życia. Chcemy zatem świadczyć, że można żyć, spotykać się i bawić bez nadużywania alkoholu, a nawet będąc całkowitym abstynentem. To nasz kochający Ojciec – Bóg, Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel oraz Duch Święty, Pocieszyciel jest źródłem naszej radości. Do naszego Boga możemy się też uciekać wtedy, gdy jest nam smutno i trudno, nie potrzebujemy szukać zapomnienia lub ulgi w alkoholu. Poprzez radosne i trzeźwe życie chcemy świadczyć bliźnim, że to Bóg jest sprawcą szczęścia w naszym życiu i że On troszczy się o nas również wtedy, gdy potrzebujemy pomocy.

EWANGELIZACJA

Pamiętając o nakazie Pana Jezusa, by iść i czynić Jego uczniami wszystkie narody, chcemy dzielić się Ewangelią z naszymi bliskimi, współpracownikami, z ludźmi, do których posyła nas Pan Bóg z radosną nowiną o Zbawieniu i Nowym Życiu w Jezusie Chrystusie. Czynimy to zarówno w sposób zorganizowany, poprzez akcje ewangelizacyjne, jak i przez osobistą dbałość o to, by przekazać Ewangelię tym ludziom, których spotykamy na co dzień. Właśnie w tych trzech dziedzinach życia: rodzina – trzeźwość – ewangelizacja chcemy służyć jako wspólnota Panu Bogu i bliźnim.


Inne obszary naszego zaangażowania:

> służba uzależnionym od alkoholu:   DIAKONIA BULOWICKA, Klub ARKA (ul.Krasińskiego 17)

> służba ubogim i bezdomnym:   Grupa WIECZERNIK

> prowadzenie Seminariów Odnowy w Duchu Świętym:  zawsze w czasie Wielkiego Postu

> prowadzenie Kursów Alfa – zobacz www.alfa.bielsko.pl

> prowadzenie Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego – zobacz www.zsktk.edu.pl

> organizacja rekolekcji wyjazdowych

> prowadzenie charyzmatycznych spotkań modlitewnych

> służba młodzieży w wieku szkoły średniej:  HARAMBEE

> służba młodym:  TEREBINT