2017.07.30 - 17 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2017.07.30.

 

Dziś po południu Msza św. w naszym kościele o godz. 17.00.

Liturgiczne wspomnienia tygodnia, który przed nami:

-  w poniedziałek, 31 lipca - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

- we wtorek, 1 sierpnia - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji.

- w środę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając jego warunki.

- w piątek, 4 sierpnia - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwę o powołania do służby Bożej w kościele w czwartek rozpoczniemy od adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a o 18.00 w tej intencji Msza św. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po mszach o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi dodatkowo od godz. 17.15. W sobotę Msza św. z nabożeństwem od Niepokalanego Serca Dziewicy Maryi o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, obchodzimy liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta w tym dniu na potrzeby parafii.

Jak ogłaszaliśmy, w sierpniu nie będzie w naszej parafii nauk przedślubnych.

W Hałcnowie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, wyruszy Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Pielgrzymkę zakończy Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa na szczycie jasnogórskim w piątek, 11 sierpnia o godz. 13.30. Zapisać się do udziału w pielgrzymce możne będzie jeszcze w Hałcnowie. Zachęcamy także do wyjazdu na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów o godz. 11.30 i Mszę św. w piątek.

Rozpoczyna się miesiąc sierpień przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie miesiąc abstynencji. W tym miesiącu, odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości przy relikwiach Św. Maksymiliana.

Rycerstwo Niepokalanej od 5. do 13. sierpnia zaprasza na Nowennę do naszego Patrona, św. Maksymiliana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św.

Uroczystość odpustową w parafii świętować będziemy w tym roku w niedzielę, 13 sierpnia, Posługę słowa pełnić będzie ks. prałat Zbigniew Powada, emerytowany proboszcz bielskiej katedry św. Mikołaja. W dniu 14 sierpnia, tradycyjnie pojedzie autokar na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbe do Oświęcimia. Zapisy na ten wyjazd prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ks. Włodzimierz w swoim rejonie odwiedzi chorych i seniorów parafii z posługą sakramentalną w sobotę, 5 sierpnia w godzinach dopołudniowych. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Obchód chorych przed odpustem za tydzień, 12 sierpnia.

Żywy Różaniec, zaprasza dziewczęta i kobiety na pielgrzymką do Piekar Śląskich w niedzielę 20.08. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 28 zł. Wyjazd o godz. 6.30.

Parafialny Klub Kulturalny „BECZKA” zaprasza na pielgrzymki do Kłodzka, Wambierzyc i Barda Śląskiego w dniach 2-3 września, Lichenia i Kalisza w dniach 16-17 września, Krzeszowa, Świdnicy i na zamek w Książu w dniach 7-8 października. Szczegóły zostały podane na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy ze stolików w kościele. Przez tę lekturę poznajemy też spojrzenie Kościoła na zjawiska i sytuację w kraju i międzynarodową, w jakiej żyjemy.