2017.07.23 - 16 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2017.07.23

 

Dziś przypada 16 niedziela zwykła. Jezus Chrystus ukazał nam prawdę, iż jest przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w odniesieniu do tych, którzy - naszym zdaniem - podążają niewłaściwymi drogami.

Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dokonamy obrzędu pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych, po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 24 lipca - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

b) we wtorek, 25 lipca - święto Św. Jakuba, apostoła. - w tym dniu także dokonamy pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami po Mszy św. o 18.00 z okazji dnia, któremu patronuje również św. Krzysztof,

c) w środę, 26 lipca - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,

d) w sobotę, 29 lipca - wspomnienie Św. Marty.

Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w następną niedzielę tj. 30.07 br. przeprowadzi w bramach kościoła zbiórkę na Katolicki Dom Opieki "Józefów". Prosimy Parafian o wsparcie finansowe tego dzieła.

Do kilkuset dzieci z całej diecezji mogą trafić wyprawki szkolne rozprowadzone przez bielsko-żywiecką Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Plecaki wypełnione przyborami szkolnymi otrzymają od Parafialnych Zespołów Caritasu uczniowie z rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zostało jeszcze kilka plecaków. Można je pobrać w zakrystii. Następnie po wypełnieniu przekazać do kancelarii parafialnej.

PKK "Beczka" zaprasza na pielgrzymki do Kłodzka, Wambierzyc i Barda Śląskiego w dniach 2-3 września, do Lichenia i Kalisza w dniach 16-17 września oraz do Krzeszowa, Świdnicy i na zamek w Książu w dniach 7-8 października. Szczegóły zostały podane na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Przypominamy że wyjazd na pielgrzymkę do Łańcuta, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej o godz. 5.00 rano spod kościoła w najbliższy czwartek 27 lipca.

Żywy Różaniec, zaprasza dziewczęta i kobiety na pielgrzymkę 20 sierpnia br. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej. Koszt 28 zł.

Zapraszamy do lektury prasy.