2017.07.09 - 14 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 14 NIEDZIELA ZWYKŁA- 2017.07.09

 

Gościmy dziś Siostry Dominikanki z Krakowa, które chcemy wesprzeć ofiarą na remont ich klasztoru. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy – Bóg zapłać!

Zapraszamy na popołudniową Mszę św. O godz. 17.00.

W Liturgii tygodnia:

  • we wtorek, 11 lipca – święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy
  • w środę, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
  • w czwartek, 13 lipca – wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Rycerze Niepokalanej comiesięczne spotkanie rozpoczną Różańcem o 17.15 i udziałem we Mszy św. O godz. 18.00. Po niej w kawiarence zakończą refleksją formacyjną.

Bractwo Trzeźwości 11 lipca /wtorek/ zaprasza na Różaniec w kościele o godz. 17.15, na Mszę św. O godz. 18.00 i po niej do Kaplicy Miłosierdzia na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 za uzależnionych, zniewolonych nałogami i ich bliskich.

Apostolstwo Dobrej Śmierci 15 lipca modli się za żywych i zmarłych członków na Mszy św. O godz. 8.00 i po niej na nabożeństwie do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Chcemy tradycyjnie wziąć udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W kancelarii w tygodniu lub zakrystii w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. Jest do wzięcia tornister szkolny dla dzieci /plecak/, który należy wypełnić przyborami szkolnymi i przynieść do kościoła lub Zespołu Charytatywnego. Przekażemy je przed nowym rokiem szkolnym dzieciom z naszej parafii lub domów opieki. Akcja jest inicjatywą „Caritas Diecezji”.

XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko - Żywieckiej na Jasną Górę przejdzie od 6 – 11 sierpnia. Zapisy na stronie lub w kancelarii naszej parafii. Pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem: WSTAŃ Z KANAPY I CHODŹ Z NAMI. Zachęcamy do uczestnictwa!

Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” zaprasza na pielgrzymki w najbliższym czasie do Kłodzka, Wambierzyc i Barda Śląskiego w dniach 2-3 września, do Lichenia i Kalisza w dniach 16-17 września do Krzeszowa, Świdnicy i na zamek w Książu w dniach 7-8 października. Szczegóły zostały podane na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Kawiarenka „EMAUS” na czas wakacji zawiesza swoją działalność w niedziele i uroczystości. Nie znaczy to, że nie można w niej będzie zorganizować żadnego spotkania! Zawieszone będą w niej jedynie świąteczne dyżury, ale będzie ona ciągle dostępna dla grup, które uprzednio zgłoszą chęć spotkania któremuś z kapłanów w naszej parafii.

Powoli dobiegają końca prace z ociepleniem budynku probostwa. Były one możliwe jedynie dzięki ofiarności parafian, bo nie mieliśmy na nie żadnych innych materialnych środków pomocy. Zalecenia po wizytacji biskupiej na wiosnę spowodowały dokonanie pewnych zmian w funkcjonowaniu probostwa. Dotyczy to działań Zespołu Charytatywnego, który po wakacjach dostępny będzie od strony garaży. Ta zmiana spowodowała także innowacje w strefie wejściowej, między kościołem a probostwem. Mamy gorącą nadzieję, że prace zakończą się jeszcze przed naszym parafialnym odpustem.

Zachęcamy do lektury katolickich czasopism ze stolików w kościele.