2017.07.02 - 13 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2017.07.02

 

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby naszej parafii.

W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odprawiali nabożeństw popołudniowych w niedziele, dlatego dziś po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00 – zapraszamy!

W najbliższym tygodniu:

- W poniedziałek, 3 lipca - święto Świętego Tomasza, apostoła. Rycerze Św. Michała Archanioła comiesięczne spotkanie rozpoczynają udziałem we Mszy św. godz. 18.00, a po niej zakończą  spotkanie w kawiarence EMAUS.

- W czwartek, 6 lipca - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki misji afrykańskich.

- W sobotę, 8 lipca - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera

- W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

  • I czwartek - adoracja Eucharystyczna o godz. 17.00, Msza św. o powołania do służby Bożej godz. 18.00.
  • I piątek: dodatkowa spowiedź od godz. 17.15. Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św. o 8.00 i 18.00.
  • I sobota: po Mszy św. o godz. 8.00 obchód chorych i seniorów parafii. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

Tryptyk Miłosierdzia w każdej rodzinie naszej parafii może zagościć przez jedną dobę. Zachęcamy do zapisów i prosimy o kontakt z zakrystią po Mszy św. w tej sprawie. Zapisy są też możliwe w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w niedzielę, 23 lipca zostanie podniesione do godności Bazyliki Mniejszej /2-gie w  naszej diecezji/. Trwają przygotowania do uroczystości, m. in. przez Nowennę dla dekanatów diecezji. Organizujemy wyjazd dla naszego dekanatu w sobotę, 8 lipca o godz. 9.30. Powrót w porze popołudniowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do uczestnictwa zaprasza o. Bogdan Kocańda - kustosz sanktuarium.

XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko Żywieckiej na Jasną Górę: 6 - 11 sierpnia. Zapisy na stronie internetowej www.pielgrzymka.bielsko.pl. Możliwe są także zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pielgrzymka w tym roku odbywać się będzie pod hasłem nawiązującym do papieskiego przesłania Światowych Dni Młodzieży: WSTAŃ Z KANAPY I CHODŹ Z NAMI. Zachęcamy do uczestnictwa!

Kawiarenka EMAUS proponuje z kawą lub herbatą smaczne, domowe ciasto – zachęcamy do wstąpienia.

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich – prasa w naszym kościele na stolikach za ławkami.