2017.06.25 - 12 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2017.06.25.

 

Dziś nabożeństwo popołudniowe ostatnie przed wakacjami o godz. 16.30. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00. W ostatnie dni czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyć będziemy z wieczorną Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Liturgiczne obchody tygodnia:

a/ w środę, 28 czerwca - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

b/ w czwartek, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św., ale jest to tzw. święto nakazane, więc zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu w Eucharystii wszystkich, którzy nie są przeszkodzeni. Ofiarę w tym dniu zbiera się na działalność Stolicy Apostolskiej jako tzw. „świętopietrze”.

c/ w piątek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

d/ w sobotę, pierwszą miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę składka specjalna na potrzeby parafii.

XXVI już Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę wyruszy z Hałcnowa 6. sierpnia, by dojść do Częstochowy 11-go około południa. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Wstań z kanapy i chodź z nami”. Zapisy uczestników na stronie internetowej www.pielgrzymka.bielsko.pl do dnia 28 lipca. Zachęcamy wszystkich, którym kondycja pozwala do uczestnictwa w pielgrzymowaniu.

Od dziś z Łomianek wyrusza także Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu o zachowanie Ducha Bożego w naszym narodzie – szczegóły na plakatach

Tryptyk Miłosierdzia w każdej rodzinie naszej parafii może zagościć przez jedną dobę. Prosimy o kontakt z zakrystią po Mszy św. w tej sprawie mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli nie będzie chętnych Tryptyk będzie odwiedzał mieszkańców Osiedla Beskidzkiego. Na Osiedlu Wojska Polskiego Tryptyk odwiedza mieszkańców bloku ul. I AWP 7.

W sobotę, 1. lipca ks. bp ordynariusz Roman Pindel nałoży złote korony na obraz Matki Bożej Kazimierzowskiej, czczony od 350-ciu lat w Rajczy. Na uroczystości zaprasza Ksiądz Kustosz.

W sobotę, 1 lipca rozpoczynają się także w Kamesznicy XXVII Dni Trzeźwości. Szczegóły o tym spotkaniu poznać można z lektury plakatu w gablocie.

Z naszej parafii dziś wyjazd na Nowennę do Rajczy. Wyruszymy sprzed głównego wejścia do kościoła o godz. 16.30. Powrócimy w porze Apelu Jasnogórskiego. Są jeszcze wolne miejsca – zapisać można się w zakrystii.

KIK zaprasza na katechezę dorosłych do katedry Św. Mikołaja w Bielsku-Białej w środę, 28 czerwca o godz. 18.30. Katechezę wygłosi ks. dr Lucjan Bielas nt. „Historia Kościoła w starożytności – św. Piotr i Paweł”.

Lektura prasy katolickiej wydaje się bardziej możliwa w czasie wakacyjnym. Polecamy pisma katolickie ze stolików za ławkami i zachęcamy do ich czytania.