2017.06.18 - 11 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2017.06.18.

 

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 i po nim Mszę św. o godz. 17.00. W dniu Narodowego Kongresu Trzeźwości na Jasnej Górze będziemy o tej intencji pamiętać w modlitwie.

Czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa łączymy z wieczorną Mszą św. i modlimy się litanią na jej zakończenie. W tym tygodniu do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała, dlatego chcemy w tych dniach podtrzymywać tradycję procesji eucharystycznej dookoła kościoła. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a/ we wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za Migrantów, także naszych Rodaków, żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

b/ w środę, 21 czerwca - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

c/ w piątek, 23 czerwca - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniu nie obowiązuje post ani wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na dziękczynną eucharystię o godz.16.30. na zakończenie roku szkolno-katechetycznego w piątek, 23 czerwca dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców i katechetów, by podziękować za wszelkie dobro mijającego roku i polecić się opiece Bożej na czas wypoczynku i wakacji.

d/ w sobotę, 24 czerwca - uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 23 czerwca to także „Dzień Ojca”. Równie serdecznie, jak w intencji matek, także ojców chcemy Panu Bogu polecać w modlitwie!

Tryptyk Miłosierdzia w każdej rodzinie naszej parafii może zagościć przez jedną dobę. Prosimy o kontakt z zakrystią po Mszy św. w tej sprawie mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli nie będzie już chętnych z domów jednorodzinnych Tryptyk będzie odwiedzał mieszkańców Osiedla Beskidzkiego.

W przyszłą niedzielę nasz dekanat pełni posługę na Nowennie przed koronacją obrazu Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej w Rajczy. Organizujemy wyjazd na tę Nowennę za tydzień, 25 czerwca o godz. 16.00. Chętni proszeni są o zgłoszenia w zakrystii po Mszach św., najpóźniej do jutra popołudnia. Koronacja odbędzie się 1 lipca.

Biblioteka parafialna prosi czytelników o zwrot przed wakacjami wypożyczonych książek. W czasie wakacji dyżur w bibliotece będzie pełniony tylko w niedzielę 30 lipca.

Prosimy czytać katolicką prasę, którą znajdziemy na stolikach za ławkami w naszym kościele.