2017.06.11 - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 2017.06.11

 

Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30. Msza św. wieczorna o 17.00. Przypominamy też, że dziś kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Obchody tygodnia w liturgii:

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 12 czerwca spotyka się o godz. 17.15 na różańcu; o 18.00 na Mszy św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i po liturgii na formacji w budynku katechetycznym.

We wtorek, 13 czerwca - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Bractwo Trzeźwości na comiesięczne spotkanie zaprasza o godz. 17.15 - różaniec, o 18.00 Msza św. w intencji zniewolonych nałogiem alkoholu oraz ich bliskich, a w kaplicy Miłosierdzia Bożego do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rodziców dzieci pierwszo-kmunijnych zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek, 13 czerwca po wieczornej Mszy św.

W środę, 14 czerwca - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. przed uroczystością Bożego Ciała – zapraszamy.

W czwartek, 15 czerwca - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy w Uroczystość Bożego Ciała na Msze św. godz. 6.00; 7.30; 10.30; 12.00; 17.00. Zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godz. 7.30 tradycyjną trasą: ulicami Św. Maksymiliana, Orzeszkowej i Wrzosową. Prosimy o udekorowanie mieszkań i domów, zwłaszcza mieszkańców na trasie procesji. Prosimy kierowców o takie parkowanie na trasie, by procesja mogła przejść bez trudności!

W trzeci piątek miesiąca odprawiamy Mszę św., po której przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy budynku katechetycznego o godz. 15.00. Zapraszamy.

W sobotę, 17 czerwca - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wypada przypomnieć, że bieżący rok poświęcony jest temu Świętemu, którego dewizą życia było hasło „Być dobrym, jak chleb”. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym, a wszystkim, którzy wspierają duchowo i materialnie dzieła charytatywne Kościoła, czy naszej parafii składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!

O godz. 8.00 w sobotę Msza św. w  intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyć będziemy z wieczorną Mszą św. i modlić się na jej zakończenie z wyjątkiem czwartków i niedzieli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała Zapraszamy na próbę w środę po wieczornej Mszy św.

Mieszkańców domów jednorodzinnych, chcących przyjąć na jeden dzień Tryptyk Miłosierdzia prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W piątek po Bożym Ciele (16 czerwca) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Spotkanie gospodarzy ołtarzy procesji Bożego Ciała oraz chętnych do pomocy w ich zmontowaniu i przygotowaniu prosimy do budynku katechetycznego w poniedziałek o godz. 17.00.

Osoby zainteresowane odbiorem sera i powideł prosimy do Zespołu Charytatywnego w poniedziałek w godzinach 9.00 do 12.00.

Zachęcamy do lektury prasy. M. in. w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” mały śpiewnik na procesję Bożego Ciała.