2017.06.04 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 2017.06.04

 

Dziś diecezjalna Pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Łączymy się w modlitwie z intencjami pielgrzymów.

Dzisiejsza niedziela w Polsce jest także DNIEM DZIĘKCZYNIENIA. Tradycją ostatnich lat w Ojczyźnie dziękujemy za wszystkie dary Boże i jednocześnie wspieramy budowę wotum Narodu - Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dzisiejsza Uroczystość Zielonych Świąt kończy w liturgii okres Wielkanocny.

W jutrzejszy poniedziałek, 5 czerwca - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych: w Hałcnowie w Sanktuarium spotkanie chorych u MB Bolesnej.

Jutrzejsze święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła rozpoczyna drugi okres zwykły w ciągu roku w liturgii.

Wieczorna Msza św. w intencji ruchów, grup i wspólnot modlitewnych, formacyjnych i ewangelizacyjnych przy naszej parafii. Po niej w kawiarence „Emaus” spotkanie dla ożywienia więzi i umocnienia wspólnoty. ZAPRASZAMY !

Rycerze Św. Michała Archanioła również comiesięczne spotkanie rozpoczynają udziałem 5 czerwca we Mszy św. godz. 18.00.

We wtorek, 6. czerwca biskupi dokonają Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. To jedna z próśb MB w Fatimie: by jej poświęcić rodzinę ludzką dla uratowania przed złem i jego skutkami. W parafii będzie on ponowiony 8. września.

W czwartek, 8 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim „Margaretkom”, modlącym się za nas, kapłanów.

Wieczorna Msza św. w czwartek o godz. 17.00 pod przewodnictwem JE ks. bpa ordynariusza Romana Pindla. W jej trakcie Ksiądz Biskup udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania

W sobotę, 10 czerwca - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Obchód chorych i seniorów parafii z posługą sakramentalną w godzinach dopołudniowych. Ksiądz Janusz i ks. Mariusz odwiedzą chorych w swoich rejonach w piątek od godz. 14.00 i 14.45. Zgłoszenia adresów chorych i seniorów w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyć będziemy z wieczorną Mszą św. i modlić się na jej zakończenie z wyjątkiem czwartków i niedzieli.

W niedzielę, 11 czerwca Mszą św. o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się spotkanie osób, żyjących w związkach niesakramentalnych.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Czarnogóry odbędzie się w najbliższy piątek 9 czerwca po Mszy św. wieczornej ok. 18.45 w salce nr 5 budynku katechetycznego.

PKK "Beczka" zaprasza na pielgrzymki do Wambierzyc, Kłodzka i Barda Śląskiego 2-3 września, oraz do Lichenia i Kalisza 16-17 września. Szczegóły zostały podane na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Osoby zainteresowane odbiorem sera i powideł prosimy do Zespołu Charytatywnego w poniedziałek w godzinach 9.00 do 12.00.

Polecamy wszystkim lekturę prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele – w niej więcej o wtorkowym akcie Biskupów, ale także szerzej o emigrantach do Europy.