2017.05.28 - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2017.05.28.

 

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele: w niedziele i uroczystości: godz. 16.30 w dniach powszednich: godz. 17.30. Zapraszamy w ostatnie dni miesiąca!

Liturgia tygodnia:

 • W poniedziałek, 29 maja - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • We wtorek, 30 maja - wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji
 • W środę, 31 maja - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.
 • W czwartek, 1 czerwca - wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca P. Jezusa.
 • W sobotę, 3 czerwca - wspomnienie Świętych męczenników Karola Liangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca - dni odnowienia życia sakramentalnego.

 • W I czwartek - adoracja Eucharystyczna o godz. 17.00, Msza św. o powołania do służby Bożej godz. 18.00.
 • W I piątek:
  godz. 15.30 spowiedź, 16.30 Msza św. „szkolna”.
  Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św. o 8.00 i 18.00.
 • W I sobotę: z uczczeniem nabożeństwem Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień, w niedzielę 4 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. Program Pielgrzymki znajdziemy na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa.

Ta niedziela jest też narodowym Dniem Dziękczynienia. Po mszach św. przy wejściach kościoła będziemy mieli okazję wesprzeć budowę i ukończenie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W piątek, 2 czerwca po wieczornej Mszy św., o godz. 18.40 w kościele zaprasza ks. Włodzimierz tegorocznych kandydatów do bierzmowania na spotkanie. Bardzo liczymy, że na spotkaniu nie zabraknie nikogo z zainteresowanych.

Ks. Włodzimierz odwiedzi chorych w swym rejonie parafii z posługą sakramentalną w sobotę, 3 czerwca. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wspólnota „Miasto na Górze”, na modlitewne nocne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (3/4 czerwca) w tym roku  zaprasza do naszego kościoła od godz. 20.00.

Otrzymaliśmy pomoc żywnościową. Osoby, które posiadają karty żywnościowe MOPS-u prosi się o odbiór artykułów we wtorek, 30 maja w godz. 9.00 - 12.00.

We wtorek, 30 maja w kinie SFERA godz. 11.15 jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu pt. „Teraz i w godzinie śmierci”/siła modlitwy różańcowej/. Cena biletów przy wspólnym wejściu - 12,00 zł, dlatego ,prosi się o przyjście pół godziny wcześniej, o 10.45.

W bielskiej katedrze w środę, 31 maja o godz. 18.30 kolejna katecheza ks. dra Lucjana Bielasa na temat „Historia Kościoła w starożytności – grzeszne i święte”

Księża Salwatorianie w „Cygańskim Lesie” /Mikuszowice Śl./ zapraszają na Tydzień Modlitw za powołanych do małżeństwa. Szczegółowy plan na afiszu przy głównym wejściu kościoła.

Serdecznie zachęcamy do lektury katolickich czasopism ze stolików za ławkami.