2017.05.21 - 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2017.05.21

 

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 16.30 i wieczorną Mszę św. o godz. 17.00.

Uroczystości pierwszo-komunijne w naszej parafii w dzisiejszą niedzielę, stąd pierwsze ławki środkowych rzędów dziś i w „białym tygodniu” zarezerwowane będą dla dzieci i ich rodzin. Dziękujemy za zrozumienie!

  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii liturgię o godz. 8.00 rozpoczynać będziemy od procesji do krzyża misyjnego: w poniedziałek, godz. 8.00 msza św. wg formularza: „w okresie zasiewów”, we wtorek: „o uświęcenie pracy ludzkiej”, w środę: „za głodujących”.
  • W środę, 24 maja - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. w kawiarence Emaus kolejna katecheza dorosłych z cyklu „Czy wiesz, w co wierzysz?”, na którą zaprasza prowadzący – ks. Piotr.
  • W piątek, 26 maja - wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z racji ich święta – zapraszamy na tę modlitwę wspólną wieczorem na nabożeństwie majowym. W tym dniu też rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlitwy nowenny również wieczorem łączyć z nabożeństwem majowym.
  • W sobotę, 27 maja o godz. 10.00 w katedralnym kościele św. Mikołaja Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli święceń kapłańskich diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele. Odprawiamy je w niedziele i uroczystości: godz. 16.30, w dniach powszednich: godz. 17.30.

Osoby niewidome i niedowidzące w przyszłą niedzielę mają spotkanie w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notce Dame przy ul. Schodowej /obok katedry Św. Mikołaja/. O godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., o godz. 10.00 Msza św. Spotkanie poprowadzi opiekun grupy, ks. Krzysztof.

Apostolstwo Dobrej Śmierci w piątek, 26 maja zaprasza na Regionalny Dzień Skupienia do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Początek o godz. 12.00 modlitwą „Anioł Pański”, Msza św. o godz. 20.00, zakończenie ok. 21.15. Szczegółowy plan na plakacie w przedsionku głównego wejścia do kościoła. ADŚ zaprasza też na pielgrzymkę do: Rychwałdu - Łękawicy – Żywca w sobotę, 27 maja. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 16.00. Koszt - 25,00 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Serdecznie dziękujemy za obsadzenie kwiatami ozdobnymi naszych donic wokół kościoła firmie ogrodniczej p. Tadeusza: Bóg zapłać!

Księża Pallotyni zapraszają na film pt. „Objawienie” do kościoła Św. Andrzeja Boboli przy Szpitalu Wojewódzkim w sobotę, 27 maja o godz. 19.00. Projekcję proponuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny.

Zachęcamy do sięgania po katolicką prasę ze stolików za ławkami w naszym kościele. Jeśli chcemy znać podstawowe informacje dotyczące Kościoła i naszej wiary konieczna jest jej lektura, a nie interpretacje i selekcja, jakiej wciąż dokonują media traktujące wiarę jak narzędzie w własnym interesie.