2017.05.07 - 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2017.05.14

 

Popołudniowe nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30, po nim Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele:

  • w niedziele i uroczystości: godz. 16.30,
  • w dniach powszednich: godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie serdecznie do uczestnictwa i uczczenia Matki Bożej dzieci pierwszo-komunijne z ich opiekunami.

Uroczystości pierwszo-komunijne w naszej parafii: dziś i jeszcze za tydzień. Z tego względu pierwsze ławki środkowych rzędów w niedziele i w „białym tygodniu” zarezerwowane będą dla dzieci i ich rodzin. Dziękujemy za zrozumienie!. Módlmy się, by uroczystości dzieci mobilizowały wszystkich do większego żaru serca wobec tego największego daru Miłości Chrystusowej, jakim jest „Chleba na życie wieczne”.

Liturgia w tygodniu:

We wtorek, 16 maja - liturgiczne święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

19 maja jest też trzecim piątkiem miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego na Mszy św. w kaplicy o godz. 15.00, po niej na nabożeństwie z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na uczczenie Miłosiernego Boga, który tam przedziwną drogą ukazuje nam swoją wszechmoc!

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w sobotę, 20 maja: o godz. 8.00 na Mszę św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Matki Bożej Bolesnej.

W sobotę, 20. maja po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na spotkaniu poruszone będą niektóre konieczne przygotowania do najbliższych wydarzeń religijnych w parafii.

Młodzież naszej parafii zachęcamy do wyjazdu na Lednicę w tym roku w dniach 2-4 czerwca. Wyjazd w piątek 2 czerwca o północy, powrót w niedziele przed południem. Koszt 100 zł. Szczegółowy program wyjazdu i inne warunki na plakatach gablot. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u księży wikariuszy. W tym roku spotkanie na polach Lednickich odbywa się pod hasłem „Idź i kochaj”.

Nasza Parafia organizuje wyjazd od 16-19 czerwca na Warmię i Mazury Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3. czerwca 2017 r. Koszt przy zapisie w kancelarii parafialnej 35,00 zł. Wyjazd o godz. 6.30 spod kościoła.

Tryptyk Miłosierdzia Bożego odwiedza domy jednorodzinne. Nawiedzenie rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. wręczeniem Wizerunku w kościele, gdzie należy go przynieść przed wieczorną Mszą św. dnia następnego, by po Mszy św. podjęła go kolejna rodzina. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Prosimy o spojrzenie na plakat z terminarzem czuwań w Sanktuarium w Hałcnowie i skorzystania z zaproszenia na katechezę ks. dr Witko.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy w przyszłą niedzielę wokół kościoła poprosi nas przez druhów Straży o wsparcie jej działań jednostki w Kamienicy.

Od 19. maja na ekrany kin wchodzi film: „Teraz i w godzinę śmierci” o sile modlitwy różańcowej. Szczegóły na plakacie w gablocie głównego wejścia do kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej tym razem z wyjątkowo bogatymi tekstami o objawieniach Matki Bożej w Fatimie przed 100. laty.