2017.05.07 - 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2017.05.07.

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza - dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele rozpoczyna tydzień modlitw w tej intencji. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe dziś o 16.30. Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.

W prasie i gablotach znajdziemy warunki chętnych podjęcia studiów dla KANDYDATÓW DO KAP ŁAŃSTWA w seminarium:

Winni zgłosić się osobiście w Kurii Biskupiej w Bielsku-Białej z dokumentami:

własnoręcznie napisane podanie o przyjęcie do Seminarium Duchownego skierowane do Rektora Seminarium

życiorys

świadectwo maturalne (oryginał)

świadectwo ukończenia szkoły średniej

aktualną metrykę chrztu z adnotacją o przyjętym sakramencie bierzmowania

opinię księdza proboszcza

opinię katechety

świadectwo zawarcia małżeństwa rodziców

świadectwo zdrowia

6 fotografii

Kandydat spotka się następnie z Księdzem Biskupem i Przełożonym Seminarium w wyznaczonym terminie.

Nasze Seminarium mieści się w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, ul. Podzamcze 8, 31-003 Kraków, tel.12/422 90 92; 12/421 62 22; 12/421 62 30

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele: w niedziele i uroczystości: godz. 16.30, w dniach powszednich: godz. 17.30. W jubileuszowym roku 100-lecia objawień fatimskich, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie i 300-lecia koronacji obrazu Jasnogórskiego zapraszamy szczególnie serdecznie do uczestnictwa i uczczenia Matki Bożej.

W poniedziałek, 8 maja - liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.00 Msza św., przed nią o 17.00 różaniec, a po niej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O tej samej porze spotykają się także Rycerze św. Michała Archanioła. W ten poniedziałek także w żywieckiej konkatedrze Ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji - modlimy się za kandydatów do święceń.

We wtorek, 9-maja o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

13 maja /sobota/ w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej, ul. Krausa 40 /Obszary/ o godz. 16.00 rozpoczną się centralne uroczystości diecezjalne obchodów 100-lecia objawień w Fatimie. W naszej parafii w godzinach dopołudniowych obchód chorych i seniorów parafii – ich adresy prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 14 maja, przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła. Osoby ze związków niesakramentalnych spotykają się na Mszy św. o godz. 15.30 w kaplicy budynku parafialnego. Za tydzień także dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii św. – na tych Mszach św. pierwsze ławki środkowych rzędów będą dla nich zarezerwowane: prosimy o zrozumienie i wybór innego miejsca uczestnictwa tych, którzy zwykle w ciągu roku te miejsca zajmują.

Tryptyk Miłosierdzia Bożego odwiedza także domy jednorodzinne. Nawiedzenie rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. wręczeniem Wizerunku w kościele, gdzie należy go przynieść przed wieczorną Mszą św. dnia następnego, by po Mszy św. podjęła go następna rodzina. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3. czerwca 2017 r. Koszt przy zapisie w kancelarii parafialnej 35,00 zł. Wyjazd o godz. 6.30 spod kościoła.

Z lekturą katolickiej prasy ze stolików w kościele z pewnością jesteśmy lepiej zorientowani we współczesnych zjawiskach i procesach.