2017.04.30 - 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA- 2017.04.30

 

Z Kościołem w Polsce rozpoczynamy dziś IX Tydzień Biblijny, a zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Biskupi, z Przewodniczącym Episkopatu, ks. abpem Gądeckim zachęcają nas w tym roku do lektury Listu do Galatów. Jako ochrzczeni chcemy czerpać ze źródła wiary, którym jest Pismo św. Dla zachęty do lektury biblijnej po Mszy św. otrzymamy karteczki mobilizujące nas do życia słowem Bożym na co dzień. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo biblijne dziś o godz. 16.30, po nim wieczorna Msza św.

Maryjne nabożeństwa majowe od jutrzejszego poniedziałku, 1 maja w naszym kościele:

  • w niedziele i uroczystości: o godz. 16.30,
  • w dniach powszednich: o godz. 17.30.
W jubileuszowym roku 100-lecia objawień fatimskich, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie i 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego, jak nas uczył św. Jan Paweł II „Matka Boża nie pozostanie głucha na wołanie swoich dzieci. Zawsze cierpliwie wysłuchuje ich, by przez swoje wstawiennictwo i orędowanie wyjednać u Chrystusa łaskę zmiłowania”.

Liturgia w tym tygodniu:

a/ w poniedziałek, 1 maja - wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Za jego przyczyną polecamy Panu Bogu świat pracy, ale modlimy się też za bezrobotnych i ich rodziny o łaskę wyjścia z kryzysowych sytuacji życiowych.

b/ we wtorek, 2 maja - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

c/ w środę, 3. maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Zapraszamy!
W katedrze św. Mikołaja o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Szczegółowy program obchodów i imprez towarzyszących w gablocie głównego wejścia do kościoła. W Sanktuarium w Łagiewnikach o godz. 15.00 zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą św.

d/ w czwartek, 4 maja - wspomnienie św. Floriana, męczennika. To święto patronalne strażaków i artylerzystów

e/ w sobotę, 6 maja - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba

W tym tygodniu przypadają dni sakramentalnej odnowy życia: Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i o nowe powołania, oddajemy cześć Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. W I czwartek - adoracja Eucharystyczna o godz. 17.00, Msza św. o powołania do służby Bożej godz. 18.00; w I piątek: godz. 15.30 spowiedź, 16.30 Msza św. „szkolna”, nabożeństwa do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św. o 8.00 i 18.00; w I sobotę: z uczczeniem Niepokalanego Serca NMP nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.00.

W piątek, 5. maja po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18.40/ w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania z księdzem Włodzimierzem.

Tryptyk Miłosierdzia Bożego od niedzieli, 30.04 odwiedzać będzie domy jednorodzinne. Nawiedzenie rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. wręczeniem Wizerunku w kościele, gdzie należy go przynieść przed wieczorną Mszą św. dnia następnego, by po Mszy św. podjęła go następna rodzina. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek i piątek.

Jedyna w naszej diecezji Szkoła dla Dzieci Niesłyszących nr 39 ogłasza nabór na rok 2017/18. Szkoła jest bezpłatna i zapewnia bezpłatny dowóz. Kontakt: tel. 33/ 812 53 08 lub 515 228 463.

Polecamy lekturę prasy katolickiej ze stolików za ławkami. „Długi weekend” jest dobrą okazją do dłuższej i poważniejszej lektury...