2017.04.16 - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 2017.04.16.

 

Ożywiani Dobrą Nowiną, umacnianą w przeżywanej Liturgii chcemy zanieść nadzieję ludziom, którzy nie mogą, czy nie chcą wydostać się z lęków i ciemności pokonanych przez Zmartwychwstałego. Radosnych Świąt dla wszystkich!

Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne dziś o 16.15 dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom.

W jutrzejszy, drugi dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym. Materialnie wspomagamy uczelnie katolickie w Polsce.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Dni od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako Wielką Niedzielę /Konstytucja o Liturgii/. Zapraszamy do uczestnictwa w te dni w liturgii Kościoła!

Z racji przypadającej 23 kwietnia niedzieli wielkanocnej, liturgiczny obchód uroczystości Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, zostaje przeniesiony na poniedziałek, 24 kwietnia.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia w niedzielę, 23 kwietnia. To święto patronalne Caritas, które jednocześnie rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

Uczcić Miłosierdzie Boże możemy także jedną z form:

1. uczestnictwem w Nowennie,

2. udziałem w piątek o godz. 15.00 we Mszy św. w kaplicy,

3. niedzielną pielgrzymką  do Sanktuarium /wyjazd g.7.00/

4. pieszą pielgrzymką z diecezji do Łagiewnik 29.04 – 3.05.

5. przyjęciem Tryptyku Miłosierdzia na 1. dobę w mieszkaniu.

/Zapisy terminów peregrynacji Tryptyku w zakrystii lub kancelarii parafialnej/

Bóg zapłać wszystkim za wsparcie materialne wszystkich charytatywnych i duszpasterskich działań parafialnych w przedświątecznych przygotowaniach paschalnych.

W środę, 26. kwietnia pierwszy ordynariusz diecezji, ks. bp senior Tadeusz Rakoczy odprawi o godz. 17.00 w kościele NSPJ /przy dworcu/ jubileuszową Mszę św. w 25-lecie święceń biskupich. Zachęcamy do uczestnictwa w niej, a Biskupa-Jubilata polecamy Panu Bogu w modlitwie.

Wyjazdy pielgrzymkowe, w najbliższym czasie organizowane z naszej parafii:

- 23.04. - do Łagiewnik w Święto Miłosierdzia,

- 22-23.04 - do Wambierzyc, Kłodzka i Barda Śląskiego,

- 27-29.05. - do Warszawy i Niepokalanowa,

- 16-19.06. - Warmia i Mazury, cz. II.

Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

Wojna wyniszcza narody, zwłaszcza będące ofiarami interesów mocarstw. W Niedzielę Miłosierdzia, 23.04. przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Syrii.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach przysyła informację o swojej działalności. Zainteresowanych rodziców prosimy o przeczytanie informacji w gablocie.

W gablocie głównego wejścia znajdziemy Apel Policji dotyczący bezpieczeństwa i jego zagrożeń – prosimy o zapoznanie się z treścią Apelu.

Zadbajmy o spotkania, o rozmowy w czasie Świąt. Niech nie przeszkadza nam telewizor, internet lub inne „zabawki”.