2017.04.02 - V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2017.04.02.

 

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres Męki Pańskiej, czas szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonał naszego zbawienia. Dziś zasłonięte krzyże zostaną odsłonięte w czasie Liturgii na cześć Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Rozpoczynamy dziś nasze parafialne ćwiczenia rekolekcyjne pod przewodnictwem ks. Andrzeja Uruskiego, salwatorianina. Dziękujemy mu już dziś za podjęcie trudu przygotowania nas do Świąt Paschalnych i życzymy obfitego wzrostu zasiewanego słowa Bożego. Materialnie będziemy mieli okazać podziękowanie księdzu Rekolekcjoniście w środę na Mszach św. na zakończenie tej duchowej mobilizacji parafii. Program rekolekcji w dzisiejszej gazetce, a także w gablotach i na stronie internetowej parafii TUTAJ . Prosimy zwłaszcza rodziców i opiekunów o mobilizację do uczestnictwa najmłodszych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mają swoje spotkania rekolekcyjne.

W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Oddział AK do salki.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca: modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i czcimy Najświętsze Serce P. Jezusa. Koniecznie już odnówmy życie sakramentalne przed Wielkim Tygodniem i Triduum Paschalnym.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie pielgrzymów do Fatimy w salce nr 5.

Przedświąteczny obchód chorych i seniorów na Os. Beskidzkim w piątek od g. 14.00, pozostałych w sobotę do południa. Prosimy o adresy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W piątek, 7. kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.40 ks. Włodzimierz zaprasza młodzież przyjmującą w tym roku bierzmowanie na spotkanie do kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę, 9 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 12.00 przed pomnikiem św. Maksymiliana przed wejściem do budynku katechetycznego.

Wielkopostne nabożeństwa pasyjne GORZKIE ŻALE, Kazaniem pasyjnym – dziś o godz.16.15. Droga krzyżowa: - piątek, godz. 8.30: dla seniorów, godz.16.00: dla dzieci, godz. 17,15: dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy!

Wielkopostna Droga Krzyżowa Ulicami Miasta przejdzie w piątek, 7.04. o godz. 17.00 do katedry bielskiej z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa /przy dworcu autobusowym/. Nasza parafia krzyż poniesie od 7. do 8. stacji. Zapraszamy !

Przez najbliższy tydzień przy naszym kościele podstawiony będzie kontener na makulaturę, którą będzie można ofiarować dla misji. Prosimy wszystkich o włączenie się w tę akcję od 3. - 10. kwietnia, której inicjatorem jest ks. Janusz.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 Dzieci Maryi będą proponować nabycie palm, by pomóc sobie w sfinansowaniu wakacyjnych rekolekcji.

Tradycyjnie w budynku katechetycznym można wspierać parafialne i diecezjalne dzieła charytatywne nabywając baranki wielkanocne, czy paschaliki. Jest też okazja zaopatrzyć się w kartki świąteczne i wiele innych drobiazgów na Wielkanoc w budynku katechetycznym. Wydawnictwo Esprit poleca najnowszą monografię naszego Patrona, św. Maksymiliana Kolbe, autorstwa T. Terlikowskiego, którą też tam można nabyć. Równocześnie zachęcamy wszystkich Parafian do złożenia ofiary na Koszyk Wielkanocny: wzorem lat ubiegłych Akcja Katolicka przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin na Święta. Ofiary są zbierane w każdą niedziele po mszach św. w kawiarence (sala nr 1).

PKK "Beczka" w najbliższym czasie zaprasza na pielgrzymkę do Wambierzyc, Kłodzka i Barda Śląskiego w dniach 22-23 kwietnia - są jeszcze wolne miejsca. W najbliższym czasie, tzn. w dniach 16-19. czerwca możliwość wyjazdu na Mazury cz. II. Szczegóły tych pielgrzymek podane są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Rycerze Kolumba zachęcają do obejrzenia w 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II w pierwszym programie TV filmu dokumentalnego, mówiącego o roli Papieża w przemianach w Europie. Szczegóły na plakacie w gablocie przy głównym wejściu do kościoła.

Czytajmy katolicką prasę ze stolików w kościele – zachęcamy do nabycia i lektury tygodników ze stolików z prasą w kościele.