2017.03.26 - IV Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2017.03.26.

Dziś niedziela „laetare” - radości, której źródłem jest Pan Bóg i Jego wierna miłość ku nam. W dzisiejszą niedzielę w Kościele modlimy się za więźniów.

Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pasyjne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o godz.16.15;
  • Drogę krzyżową w piątek,
    - godz. 7.30 (!!!) dla seniorów
    - o godz.16.00 dla dzieci
    - o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych z cyklu "Czy wiesz w co wierzysz", którą przygotował ks. Piotr w najbliższy czwartek 30 marca po mszy św. wieczornej w kawiarence Emaus.

W sobotę, 1 kwietnia - w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia mija 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

31 marca /piątek/ w naszym kościele „Dzień Ewangelizacji Młodzieży” - Spotkanie wielkopostne młodzieży ponad-gimnazjalnej Bielska-Białej. Ponieważ spotkanie rozpoczyna się o godz. 9.00, Droga Krzyżowa dla seniorów będzie o godz. 7.30/po pierwszej Mszy św.!/ Zachęcamy serdecznie młodzież ponad-gimnazjalną naszej parafii do wzięcia udziału w spotkaniu!

Wielkopostne rekolekcje parafialne przeżyjemy w dniach: 2 - 5 kwiecień 2017. Poprowadzi je ks. Andrzej Uruski, dyrektor ds. rekolekcji Księży Salwatorianów. Módlmy się o obfite owoce tych rekolekcji i polecajmy P. Bogu posługę Księdza rekolekcjonisty. Program tych dni znajdziemy TUTAJ Zaplanujmy także nasz w nich udział. Pomyślmy jak pomóc uczestniczyć w rekolekcjach naszym bliskim.

Tryptyk Miłosierdzia Bożego od Świąt Wielkanocnych odwiedzać będzie mieszkańców domów jednorodzinnych wg kolejności zgłoszeń, które przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Zachęcamy do zgłoszeń.

Przed nami ostatni tydzień zgłoszeń na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik w dniach 30.04. - 3.05. Zapisy na stronie internetowej: www.faustyna.bielsko.pl lub w księgarni Św. Rity przy przejściu podziemnym ul. Piastowskiej, niedaleko dworca PKP.

Tradycyjnie w budynku katechetycznym można wspierać parafialne i diecezjalne dzieła charytatywne nabywając baranki wielkanocne, czy paschaliki. Jest  też okazja zaopatrzyć się w kartki świąteczne i wiele innych drobiazgów dewocyjnych na Wielkanoc w budynku katechetycznym. Zachęcamy też Parafian do złożenia ofiary na Koszyk Wielkanocny: wzorem lat ubiegłych Akcja Katolicka przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin na Święta. Ofiary są zbierane w każdą niedziele po mszach św. w kawiarence (sala nr 1).

PKK "Beczka" w najbliższym czasie zaprasza na pielgrzymkę do Wambierzyc, Kłodzka i Barda Śląskiego w dniach 22-23 kwietnia - są jeszcze wolne miejsca. W najbliższym czasie, tzn. w dniach 16-19. czerwca możliwość wyjazdu na Mazury cz. II. Szczegóły tych pielgrzymek podane są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W gablotach znajdziemy wiele ciekawych zaproszeń i propozycji wielkopostnych, z których warto skorzystać dla wewnętrznej odnowy, odrodzenia relacji z Bogiem.

Szkoły z terenu naszej parafii zapraszają do zapisów dzieci do pierwszych klas - rodziców i opiekunów prosimy o mobilizację w tej sprawie.

Zachęcamy do lektury prasy ze stolików w kościele.