Ogłoszenia
2018.01.14 - 2 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.01.14.

W Kościele powszechnym dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – módlmy się także za naszych rodaków na emigracji…

W niedzielę dzisiejszą po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe w kawiarence EMAUS w budynku katechetycznym wszystkich uczestników grup, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. To będzie okazja do złożenia sobie życzeń i przy stole wyśpiewania w kolędach radości z Narodzenia Zbawiciela!

We wtorek o godz. 17.00 w kaplicy budynku Miłosierdzia Bożego na katechezę dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 6 zaprasza ks. Włodzimierz.

W środę, 17 stycznia - wspomnienie Św. Antoniego, opata; Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

Od czwartku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6)

W piątek, 19 stycznia - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 ku czci Bożego Miłosierdzia z Koronką po Eucharystii.

W sobotę, 20 stycznia o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy serdecznie do modlitwy!

W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 8.30 i 9.00 odbywać się będzie kiermasz ciast, przygotowany przez rodziców uczniów Sz. P. nr 6 Integracyjnej. Wpływy z kiermaszu przeznaczone są na leczenie ucznia szkoły, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Na ten cel organizuje się też kwestę w czasie Koncertu w naszym kościele, który będzie miał miejsce w czwartek, 25 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele. Zachęcamy do nabywania ciast i udziału w koncercie.

Na Mszach św. o godz. 11.30 i 12.00 śpiewał będzie Zespół „Lipowianie”, który także po nich wystąpi z małym koncertem. Polecamy ich już dziś życzliwości wszystkich.

Przypominamy o możliwości zgłoszenia chęci przyjęcia kapłana z posługą duszpasterską w terminie dodatkowej kolędy w dniu 20 stycznia od godz. 14.00. Zgłosić można swój adres w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku zaprasza ks. Krzysztof na spotkanie w niedzielę, 21 stycznia do kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok katedry św. Mikołaja/. Od godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 10.00 Msza św.

Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających do Ziemi Świętej odbędzie się w czwartek, 18 stycznia po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40 w salce nr 5 w budynku katechetycznym. Liczymy na obecność wszystkich pielgrzymów!

Księża Pallotyni zapraszają na film o Fatimie. Szczegółowe in formacje na plakatach gablot przykościelnych.

Spotkanie opłatkowe „Rodziny Radia Maryja” odbędzie się w sobotę, 20 stycznia w parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Rozpoczęcie różańcem o godz. 9.30.

Polecamy prasę katolicką ze stolików za ławkami w naszym kościele.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8