Ogłoszenia
2018.03.18 - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2018.03.18.

 

Zasłonięte krzyże od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku uświadamiają, że przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują też właściwą dyspozycję serca do przyjęcia prawdy
o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

Zapraszamy na nabożeństwa: dziś Gorzkie Żale i rozważanie pasyjne o godz. 16.00; w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych, godz. 8.30 oraz 17.15.

W jutrzejszy poniedziałek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. ku czci św. Józefa, patrona dobrej śmierci. Przed Mszą św. modlitwa do Siedmiu Boleści Matki Bożej, po mszy spotkanie Apostolstwa w kawiarence Emaus.

We wtorek o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego katecheza dla dzieci klas III SP nr 6 i ich rodziców przed I Komunią św.

Spotkania młodzieży Bielska dla odrodzenia w wierze, czyli /r/ewolucję duchową dla młodzieży organizuje w naszym kościele Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Wydział Katechetyczny Kurii w czwartek, 22 i piątek, 23 marca. W tych dniach, ze względu na zajęcie naszej świątyni wszystkie nabożeństwa sprawować będziemy w kaplicy Miłosierdzia Bożego i do kościoła wejdziemy dopiero w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci. Prosimy parafian o zrozumienie takiej konieczności.

Droga Krzyżowa ulicami Miasta z kościoła Św. Andrzeja Boboli /przy Szpitalu Wojewódzkim/ do Mikuszowic Śl., kościoła NMP Królowej przejdzie w piątek, 23 marca. Początek o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w sobotę, 24 marca
w godzinach dopołudniowych (Os. Beskidzkie /ks. Mariusz/ w piątek, 23.marca od godz.13.30). Zgłoszenia adresów w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę, 25 marca, przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie gałązek i procesja do kościoła sprzed pomnika naszego Patrona o godz. 12.00.

W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się w naszej diecezji przed kościołem Trójcy Świętej o godz. 13.30 i pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego po procesji w katedrze uczestniczyć będzie w Eucharystii.

W przyszłą niedzielę przypada też 26. rocznica erygowania naszej diecezji - módlmy się za nasz Kościół Partykularny i jego pasterzy.

Z racji obchodów Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy, czyli na 9. kwietnia.

Osoby niewidome i niedowidzące w niedzielę, 25 marca rozpoczynają spotkanie o godz. 9.30
w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame obok katedry bielskiej. O godz. 10.00 Msza św.

Koszyk Wielkanocny to tradycyjna charytatywna inicjatywa pomocy potrzebującym w parafii. Akcja Katolicka i Zespół Charytatywny zapraszają w niedziele Wielkiego Postu do budynku katechetycznego, gdzie można też zaopatrzyć się w baranki wielkanocne, paschaliki, kartki świąteczne… dziękujemy za wsparcie w ten sposób tych charytatywnych dzieł!

W Księgarni Św. Rity /przejście podziemne pod ul. Piastowską/ trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji z Bielska-Białej do Łagiewnik krakowskich od 30 kwietnia do 3 maja 2018 r. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.

Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Tyńca i Krakowa w przyszłą sobotę 24 marca zwiększyliśmy autokar i jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Można się zapisać do środy w kancelarii parafialnej. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Trójmiasta w dniach 17-20 maja 2018r.

Urząd Miejski W Bielsku-Białej organizuje Dzień Otwarty w dniu 29 marca w godz. 9.00 - 15.00. Ponadto w godz. 9.00 - 14.00 prelekcje, wykłady z profilaktyki zdrowotnej.

Zachęcamy do wstąpienia do kawiarenki w budynku katechetycznym.

Lekturą prasy katolickiej umacniamy motywację naszych przygotowań do właściwego przeżycia czasu przygotowań na Święta Wielkanocne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8