Ogłoszenia
2017.08.20 - 20 NIEDZIELA ZWYKŁA PDF Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie - 20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2017.08.20.

 

W dzisiejszą niedzielę łączymy się w modlitwie z pielgrzymami także z naszej parafii do Piekar Śl., do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej - polecajmy ich i ich intencje. W naszym kościele po południu dziś jedynie Msza św. o godz. 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a)     w poniedziałek, 21 sierpnia - wspomnienie św. Piusa X papieża „Wczesnej Komunii Świętej”,

b)    we wtorek, 22 sierpnia - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

c)     w czwartek, 24 sierpnia - święto św. Bartłomieja, apostoła,

d)    w sobotę, 26 sierpnia - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej /główne uroczystości na Jasnej Górze/.

W sobotę, 26 sierpnia, o godz.9.30 - w kościele w Jaworzynce-Trzycatku rozpocznie się nabożeństwo i procesja z Matką Bożą Frydecką na  TRÓJSTYK, gdzie odprawiona będzie Msza św. trzech narodów z biskupami Polski Czech i Słowacji. Do uczestnictwa jesteśmy zaproszeni także przez biskupów naszej diecezji !

W naszej parafii co roku na miesięcznej praktyce katechetycznej przygotowują się do kapłaństwa klerycy naszego seminarium duchownego. W tym roku na taką praktykę przybędzie do nas od 26 sierpnia alumn Maciej Stoła. Chcemy go otoczyć modlitwą i życzliwością w czasie jego stażu.

Zespół Charytatywny naszej parafii zaprasza po odbiór tornistrów z przyborami szkolnymi dla potrzebujących pomocy w poniedziałek od godz. 9.00 - 12.00 w budynku probostwa.

Obok prac Firmy Budowlanej w ostatnich tygodniach szczególnie intensywne były prace wokół i wewnątrz budynku probostwa. Były to prace głównie porządkowe, które wykonali BEZINTERESOWNIE panowie: Ludwik, Jan i Józef. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy: BÓG ZAPŁAĆ !

W przyszłą niedzielę zwróci się do nas o pomoc przy wejściach do kościoła przedstawiciel fundacji „Razem”, która opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi.

W sobotę, 16 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpocznie ją Droga Krzyżowa przy stacji „U Piłata” o godz. 10.00. Msza św. o godz. 12.30. Szczegółowy program na plakacie przy głównym wejściu do kościoła.

Zachęcamy cierpliwie do lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami w kościele. Lektura prasy daje nam bardzo dziś potrzebną refleksję w spokoju nad rzeczywistością, która coraz skuteczniej dezorientuje zagonionych ludzi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7